Nedir ve Ne yapar

Seyahat Acentesi Otomasyonudur

Aysistem seyahat acenteleri için geliştirilmiş bir otomasyon sistemidir. E-ticaret, satış, operasyon ve muhasebe alt yapıları içerir. İnternet üzerinden otel, tur, transfer rezervasyonu satmanızı sağlar. Kendi kontratlı veya XML ile çektiğiniz oteller için rezervasyon alabilir, kendi düzenlediğiniz veya XML ile çektiğiniz turları satabilir, transfer hizmetlerinizi sunabilirsiniz.

Otel Satar, Operasyonunu Yapar, Muhasebesini Tutar

Dilerseniz kendi kontratlı otellerinizi, dilerseniz API(programlama arayüzü) ile çektiğiniz otelleri, dilerseniz her ikisini karıştırarak müşterilerinize sunabilirsiniz. Müşterileriniz web sayfanız üzerinden otelleri inceleyebilir, fiyat hesaplatabilir ve sanal pos ile ödeme yaparak otel rezervasyonunu tamamlayabilir.

Kendi kontratlı otelleriniz için kontrat detayları, komisyon oranları, fiyat listesi gibi satış için gerekli bilgileri girebilirsiniz. Satışı yapılan oteller için konfirme takibi, değişiklik, iptal takibi, maliyet hesaplama vb tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Otel satışları yapıldıktan sonra müşterinin otelden çıkış tarihine göre müşteri faturası takibi, otel ödemesi takibi, otelden gelmesi gereken fatura takibi mutabakat kontrolü gibi otel ile sizin aranızdaki tüm muhasebesel işlemleri kontrol eder. Aynı zamanda otel satışları ile ilgili birçok raporu hızlı ve kolayca üretir.

Tur Satar, Operasyonu Yapar, Muhasebesini Tutar

Aysistem programına dilediğiniz kadar paket tur ekleyebilirsiniz. Tüm yurtiçi, yurtdışı turlarınızı, günübirlik ve cruise paketlerinizi tanımlayabilir, tarihler ve fiyatları girebilirsiniz. Tur tanımlarken her tarih için kontenjan tanımlamanız gerekir. Sistem kalan kontenjanları dikkate alarak satış yapar veya satışı durdurur. Kontenjan varsa müşteriniz kredi kartı ile tur satın alabilir ve tur katılım belgesi otomatik olarak kendisine iletilir.

Konaklamalı turlarda her tur tarihi için kişi listesi, otel odalama listesi, varsa transfer listesi ve oturma planı, varsa uçak listesi, sigorta listesi, ekstra hizmet ve ekstra tur listelerini tek tık ile alabilirsiniz. Tüm bu listeler otomatik olarak hazırlanır, sizin ayrıca bir çaba sarfetmeniz gerekmez.

E-Ticaret Sistemi Sağlar, Online Rezervasyon Alabilir

Sisteme eklediğiniz tüm ürünler e-ticaret alt yapısına sahip web siteniz üzerinden satışa açılır. Müşterileriniz web sayfanız üzerinden online rezervasyon yapabilir. Aysistem birçok banka ve ödeme kurumu ile entegredir, dilediğiniz bankadan sanal pos alabilir veya Payu, İyzico veya Moka gibi ödeme kurumları ile anlaşabilirsiniz. Müşterileriniz ödemelerini kredi kartları ile yapabilirler. Satış işlemleri elbette müsaitlik ve kontenjan dikkat edilerek yapılır.

Turizm Muhasebesi

Otel ödemeleri, tur hakediş ödemeleri, faturaların hizmet verildikten sonra kesilmesi gibi turizmin gerektirdiği birçok detay Aysistem programı içerisinde yer alıyor. Karışık bir yapı kurmaktan mümkün olduğunda uzak durduk, tüm zor işlemleri otomasyon yaptırdık ve mümkün olan en anlaşılır ekranları tasarladık. Cari hesaplarınızı, kasa ve banka hareketlerinizi, faturalarınızı Aysistem programı ile kolayca takip edebilirsiniz. Eğer çalışanlarınıza prim veriyorsanız, prim ekranını kullanabilir, maaş ödemeleri, avans ödemeleri gibi hareketleri kaydedebilirsiniz. Ne sattık, ne kazandık raporlarını hızlıca alabilir, kime ne zaman ne kadar ödeyeceğinize dair ödeme takvimini kolayca görebilirsiniz. 

Özetle;

Aysistem programı, seyahat acentenizin ihtiyaç duyduğu tüm bilişim ihtiyaçlarını tek kalemde çözer.